Tue, 25 Jun 2019 10:26:36 GMT

Kosova

Aksion i madh policor në Luboten të Shkupit, revoltohen banorët - VIDEO shqip.media/2019/06/25/aks…

Momenti i rrëzimit të njërit nga dy aeroplanët ushtarakë gjermanë, që u përplasen sot mes vete (Video) dlvr.it/R7DDV7

Dodik: Thaçi nuk është ftuar si president në Samitin e SEECP, por si përfaqësues i Prishtinës dlvr.it/R7DDTw

Derisa po ecte afër një ndërtese të lartë, i bie disku i hekurt mbi kokë – kinezja i shpëton vdekjes (Video, +18) dlvr.it/R7DDSw

Jack White does not own a mobile phone. He says he never has and never will, to avoid falling under the “addiction”… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Media

“I nxehti nga ferri” po vjen në Evropë – a do të preket edhe Kosovaë dlvr.it/R7CTLZ pic.twitter.com/bGZue9egRE

Zaev i përgjigjet Vesel Memedit pse i’a mori ministrinë e Pushtetit Lokal shqip.media/2019/06/24/zae…

Kënaqësi e veçantë të mbaj sot trajnim gjithëditor me temë median, komunikimin dhe prezantimin publik për stafin e… twitter.com/i/web/status/1…

El Cheka publikon VIDEO nga vrasja e komandant Shqiponjës shqip.media/2019/06/24/el-…

Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqipërisë reagoi të hënën përmes një deklarate për atë që ajo e quan “përdorim i pa… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Media

Fillon seanca e jashtëzakonshme për rastin e dëbimit të 6 shtetasve turq dlvr.it/R79ZpL pic.twitter.com/aLIwpXojNi

Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës, këto janë çmimet e reja shqip.media/2019/06/24/nga…

Muriqi tek Galatasaray me shifra dhe pagë milioneri shqip.media/2019/06/24/mur…

Twitter Media

Vendosen familjet e para në vendbanimin “Lugina e Diellit” në Zveçan dlvr.it/R7936R pic.twitter.com/Jw4gRFZTCy

Twitter Media

Dj me i njohur e me i kerkuar ne bote, @CalvinHarris , me 4 gusht do te performoje ne Prishtine!💥🎉🎊 pic.twitter.com/4t856OZhmQ

Eto’o e këshillon Salahun të transferohet te Barcelona dlvr.it/R78qjh

Dodik e fton Thaçin në Samitin e SEECP-së që do të mbahet në Bosnjë dlvr.it/R78qjb

Donjeta Sadiku nuk ia del, eliminohet nga Lojërat e dyta Evropiane dlvr.it/R78qj7

Twitter Media

Milaim Zeka: Këtë deputet të LDK-së e ftova të jetë në partinë time - ja çfarë më tha dlvr.it/R788nW pic.twitter.com/0DjKU9LLH0

Anketa e fundit: Aleanca e kalon BDI-në për rejting shqip.media/2019/06/23/ank…

Kush është Naser Nuredini, ministri i ri i Ekologjisë? shqip.media/2019/06/23/kus…

Rrahje përsëri, tani LDK përleshet në Podujevë - VIDEO shqip.media/2019/06/23/rra…

Miku i Donald Trampit, Vali Corleone thotë: Taksën ndaj Serbisë e vendosa unë - VIDEO shqip.media/2019/06/23/mik…

"Republika e re" e gangsterëve të vjetër shqip.media/2019/06/23/rep…

Rexhail Qerimi-Opaja u dënua me burg të përjetshëm për një vepër që nuk e bëri, meqë dëshmitë flasin se natën e vra… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Media

AAK-ja kundër idesë së Veselit për “pastrimin e veteranëve” dlvr.it/R76wgq pic.twitter.com/rNv62o7sbm

Michigan Man Who Won $80 Million Lottery Jackpot During Divorce Ordered to Pay Half to Ex-Wife 🤷‍♂️ yahoo.com/news/michigan-…

Twitter Media

Sot mot përvëlues, nga nesër rënie drastike e temperaturave dlvr.it/R76bPS pic.twitter.com/Q9MbTetw2K

Aksident në Skenderaj, lëndohen nëntë persona dlvr.it/R76Ry3

Kush ishte japonezi që luftoi në radhët e UÇK-së dlvr.it/R76Rx7

Rezidenca pak e njohur e Kastriotëve (Video) dlvr.it/R76Rsm

Twitter Media

Kosova dhe Serbia në kërkim të “fajtorit” për dështimin e takimit në Paris dlvr.it/R75vDx pic.twitter.com/bZU5AguTdM

Vazhdon shkallëzimi i replikave mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit zeriamerikes.com/a/iran-agressi…

Twitter Media

PDK-ja po e përgatit terrenin për zgjedhje dlvr.it/R74DT2 pic.twitter.com/0fMzybQGMf

Berisha për përgjimet e Bild: Rama kufomë politike, do digjet shumë shpejt dlvr.it/R7448L

Një prurje e madhe për Kosovën, Florent Muslija lë Gjermaninë dhe i bashkohet Dardanëve dlvr.it/R7447j

Gollopeni: Në çdo të 11-ën martesë në Kosovë ndodh një divorc (Video) dlvr.it/R7446B

Twitter Media

Opozita proteston para kryeministrisë, Rama arratiset me helikopter dlvr.it/R73PmR pic.twitter.com/UAxqFKYgTc

“Nëse Serbia luan në Bosnje, Bosnja do të luajë me Kosovën në Serbi” gazetaexpress.com/nese-serbia-lu…

Ndonëse nuk e mori armën në duar kur e kishte rastin të luftonte për atdheun, burri nga zona e Dukagjinit, në kohë… twitter.com/i/web/status/1…

Prokuroria zvicerane ia bllokon të gjitha xhirollogaritë bankare Loredana Zefit gazetaexpress.com/prokuroria-zvi…

Babai i Milot Rashicës e propozon emrin e Stadiumit Kombëtar gazetaexpress.com/babai-i-milot-…

Twitter Media

Gaxherri: Vendimi i Veselit, për përfitime politike dlvr.it/R71Yx4 pic.twitter.com/KaptRqfotm

Twitter Media

Skepticizëm mbi nismën e Veselit për ta luftuar korrupsionin dlvr.it/R711hp pic.twitter.com/DEj7GuE9lA

Blerja e fundit e Barcelonës ngjall shumë dyshime – katalunasit nënshkruajnë me djalin e agjentit të Frenkie de Jong dlvr.it/R70pLf

Pogba pritet të largohet nga Manchester United – pesë alernativat për zëvendësimin e tij nga Ndombele te Rodri e Lo… twitter.com/i/web/status/1…

Historia e jashtëzakonshme e kirurgut që operoi veten nga zorra qorre dlvr.it/R70pJp

RUBIKON sonte: Çka po ndodhë në Shqipëri? Gazmend Pula - Ish-Ambasador i Kosovës në Shqipëri Agim Selimi - Regjis… twitter.com/i/web/status/1…

KF FERONIKEL vs AC MILAN më 10 gusht në Prishtinë gazetaexpress.com/zyrtare-me-10-…

Twitter Media

Haradinaj pranon dorëheqjen e Beqajt, e liron menjëherë nga detyra dlvr.it/R6y5Ky pic.twitter.com/v6Sya62Q7h

VIDEO | Gjithçka që ndodhi mbrëmë në koncertin #Hapësiraenjëëndrre të Alban Skenderaj gazetaexpress.com/prishtina-mahn…

Twitter Media

U avancuan me aktakuza, shkarkohen për aktakuza dlvr.it/R6xYgP pic.twitter.com/EIVhsFF0OL

BILD nxjerr përgjime të reja për blerje votash në Shqipëri dlvr.it/R6xLdt

Edhe vendet e BE-së kanë nga një subjekt homologimi dlvr.it/R6xLdm

Betim Musliu: Vendimi i Veselit momentum i ri në politikën kosovare (Video) dlvr.it/R6xLdF

RT lulzimbasha_al: Kriminelët e zgjedhjeve po i shesin moral popullit në studiot televizive. Bardh Spahia arrestoh… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Media

Pas shkarkimit të zyrtarëve të PDK-së me aktakuza deklarohet Kadri Veseli dlvr.it/R6wb2W pic.twitter.com/UR1jcYL09V

RT lulzimbasha_al: Edi Rama është padrino i krimit. Tani nuk ka më alibi. Shporrja e tij dhe e bandës së tij në pus… twitter.com/i/web/status/1…

Veseli: Të emëruarit politikë nga PDK-ja që kanë aktakuza për korrupsion ose nepotizëm t’i lirojnë funksionet gazetaexpress.com/veseli-te-emer…

Twitter Media

Pse duhet ta ndërroni dyshekun e vjetër me një të rië dlvr.it/R6tbWn pic.twitter.com/Vg7XtXnw6G

Twitter Media

Një vit nga nisja e fazës finale, shtatë muaj ngecje në dialog dlvr.it/R6t2rH pic.twitter.com/q9shp78P4y

Nëse Adrien Rabiot kalon te Juve – ai i shtohet listës së pabesueshme të transferimeve falas që i ka marrë Zonja e… twitter.com/i/web/status/1…

Përfundon operacioni i policisë së Kosovës dhe asaj gjermane nëpër “Call Center”, konfiskohen para, vetura dhe jo v… twitter.com/i/web/status/1…

De Ligt e ka refuzuar përfundimisht kalimin te Barcelona dlvr.it/R6sqjc

Mjeku nga Tetova, ndër 100 kokat e mençura të Zvicrës...shqip.media/2019/06/18/mje…

Ramë Bujës i figuron emri te anëtarët e Këshillit Drejtues të PDK-së, dy vjet më parë kishte dhënë dorëheqje… twitter.com/i/web/status/1…

Detektivi për vrasjen e Tupacut: “E vrau Orlando Anderson” koha.net/showbiz/169345…

Tahiri: E jap votën për ta rrëzuar Qeverinë, por nuk dua të jem ai që e rrëzon Haradinajn koha.net/arberi/169412/…

Angela Merkel thotë se tash është mirë me shëndet koha.net/bote/169427/an…

Irlanda do të ndalojë shitjen e automjeteve me benzinë dhe naftë deri në 2030 koha.net/auto/169426/ir…

Destinacionet më të mira për t’u vizituar për 2019 koha.net/lemsh/169425/d…

Samsungu shtyp publikimin e Galaxy Fold pas korrikut koha.net/tech/169335/sa…

Aston Martin AM-RB 003 zyrtarisht quhet Valhalla koha.net/auto/169424/as…

AKR-ja mbetet veç me një deputet, udhëheqë katër Ministri koha.net/arberi/169423/…

Jo të gjithë e kuptojnë njësoj modën koha.net/lemsh/169422/j…

“Jam krenare që bëra abort dhe do ta bëja sërish…” koha.net/bote/169419/ja…

Sophie Turner e dëshiron rolin e Boy George koha.net/showbiz/169344…

Dy të arrestuar për transplantim të kundërligjshëm e trafikim të organeve koha.net/kronike/169418…

Pse nuk duhet ta përdorni smartfonët në tualet koha.net/lifestyle/1694…

Në kuadër të festës së 20-vjetorit të çlirimit do të shfaqen 14 filma në kino “Armata” koha.net/kulture/169407…

Mata vazhdon bashkëpunimin me Unitedin koha.net/sport/169402/m…

Nga Këshilli i Ministrave të BE-së s’ka lajme të mira për liberalizimin e vizave koha.net/video/169416/n…

Drake barazohet me “Beatles” me 34 top 10-she në top listat amerikane koha.net/showbiz/169342…

Analistët sugjerojnë që iPhone të sivjetshëm mund të jenë të mërzitshëm koha.net/tech/169334/an…

“Street Party Prishtina” sivjet sjell artistë lokalë e ndërkombëtarë koha.net/kulture/169414…

Qesja e plastikës armik i ambientit, bizneset në Kosovë prodhojnë plastikë në vlerë 5 milionë euro në vit koha.net/arberi/169399/…

Verifikimi, sprova e re që pritet ta kalojë sistemi i drejtësisë koha.net/arberi/169411/…

Surroi: Kjo fazë e dialogut përjetoi një fund të natyrshëm koha.net/arberi/169410/…

PDK-ja publikon 151 anëtarët e Këshillit Drejtues koha.net/arberi/169409/…

Projekti artistik “1 &2 cent” i dedikohet një familjes në nevojë koha.net/kulture/169404…

“Avengers: Endgame” fitues i trefishtë në MTV Movie & TV Awards 2019 koha.net/showbiz/169340…

Rabioti arrin marrëveshje me Juventusin koha.net/sport/169403/r…

Grupet e të drejtave të njeriut kërkojnë hetime të paanshme për vdekjen e Morsit koha.net/bote/169401/gr…

Kosnetti kërkon mbështetje për arsimin e lartë, tregon pse po ikin të rinjtë koha.net/arberi/169400/…

LDK-ja po i pret vetëm 3 vota për ta rrëzuar Qeverinë Haradinaj koha.net/arberi/169398/…

Rahoveci më i prekuri nga vërshimet, shumë banorë u shpërngulën nga shtëpitë koha.net/kosove/169397/…

Shoqëria civile e quan retorikë e hipokrizi deklaratën e Veselit për çlirim nga korrupsioni koha.net/arberi/169396/…

Qeveria anulon vendimin për shpronësim milionësh ku përfshihej objekti i Dukagjinit koha.net/arberi/169395/…

Dikasteri i Beqajt nuk sheh problem përzgjedhjen e Kadriut, i dënuar për korrupsion koha.net/arberi/169393/…

Trumpi thotë se do të rifillojnë bisedimet tregtare me Kinën koha.net/bote/169390/tr…

Dave Mustaine diagnostikohet me kancer të fytit koha.net/showbiz/169339…

Huawei shqyrton përdorimin e Sailfish OS në vend të sistemit operativ vetanak koha.net/tech/169333/hu…

Klubet shqiptare mësojnë rivalët për raundin e parë në Ligën e Kampionëve dhe të Evropës koha.net/sport/169388/k…

Pamjet e një shtëpie në Pataqan të Ulët pas vërshimeve koha.net/kosove/169389/…

Kapen 3 persona që grabitën 8 mijë euro në Ferizaj, dyshohen edhe për vepra të tjera koha.net/kronike/169387…

Hahn ka shtyrë për korrik përpjekjet për të bindur Kosovën e Serbinë të kthehen në dialog koha.net/arberi/169386/…

Lexus rifreskon përsëri GX-in për 2020-ën koha.net/auto/169385/le…

Policia e Gjermanisë dhe e Kosovës me aksion masiv kundër pastrimit të parave koha.net/kronike/169384…

Rugova thotë se Qeveria rrëzohet në vjeshtë, Ismaili do të mbahet mend që s’ka bërë asgjë në shëndetësi koha.net/arberi/169383/…

Një tërmet i fuqishëm godet brigjet e Japonisë koha.net/bote/169382/nj…

Fiat 500 vjen në version kabrio elektrik dhe pa dyer koha.net/auto/169381/fi…

Manchester City e huazon Arijanet Muricin te një klub tjetër anglez gazetaexpress.com/manchester-cit…

Reagim i Ministrisë së Inovacionit dhe sqarim i Gazetës Express gazetaexpress.com/reagim-i-minis…

2.5 milionë euro më shumë buxhet më 2020 për Ferizajn koha.net/kosove/169380/…

City siguron shërbimet e mesfushorit të Atleticos koha.net/sport/169377/c…

Tetë persona të lënduar në aeroplanin e linjës Prishtinë-Basel koha.net/kronike/169376…

Qeveria aprovon koncept dokumentin për personat e zhdukur koha.net/arberi/169375/…

Facebooku do të rangojë komentet në postime koha.net/tech/169331/fa…

Metoda më e thjeshtë për të qëruar hudhrat brenda sekondash koha.net/lemsh/169374/m…

Llapi përforcohet me Xhelil Abdullain koha.net/sport/169373/l…

Ushqimet “Fast Food” mund të dëmtojnë e trurit koha.net/lifestyle/1693…

Haradinaj: Po afrohet dita kur do të marrim lajmin për vizat, taksa nuk është e ndërlidhur koha.net/arberi/169370/…

Nesër vazhdimi i seancës me pikat e papërfunduara të seancave të kaluara koha.net/arberi/169371/…

Bradley Cooper mund t’ia "vjedhë" rolin Leonardo DiCaprios koha.net/showbiz/169153…

Twitter Media

Konkurs publik për agjentë të fshehtë në AKI dlvr.it/R6q6F3 pic.twitter.com/AWss1GqWaL

Kush është 82 vjeçari nga Gjakova që mund të ekstradohet në SHBA për shkak të prostitucionit? gazetaexpress.com/kush-eshte-82-…

Në 2018 numri i bizneseve nga Kosova në Shqipëri ishte 423, duke shënuar rënie me 11 për qind në raport me një vit… twitter.com/i/web/status/1…

Pamje nga prapaskenat e videoklipit të Rinës me Adelinën 🔥🔥 #Qika gazetaexpress.com/rina-dhe-adeli…

Tenisti më i pasur në histori vjen nga Rumania: Ai ka 35 fëmijë dhe ka fituar vetëm një titull dlvr.it/R6pLxp

“Garë armatimesh”, vendet e BE-së mbi 100 miliardë euro për “aleancën e re të mbrojtjes” dlvr.it/R6pLxk

Përplasje ndërmjet tre kamionëve në Livoq të Gjilanit, një i lënduar dlvr.it/R6pLwh

Twitter Media

Veseli: PDK do të udhëheqë me Qeverinë e ardhshme dlvr.it/R6nZ21 pic.twitter.com/VtQLTy6vFz

Ginger Spice kërkon falje për braktisjen e “Spice Girls” më 1998 koha.net/showbiz/169148…

Meidani: Një ditë vetë BE-ja do të kërkojë një shtet shqiptar koha.net/arberi/169230/…

Kosova s’ka dilema për takimin në Paris koha.net/arberi/169227/…

Latifi: Shiu i rrëmbyeshëm në Rahovec ka shkaktuar dëme në bujqësi dhe amvisëri koha.net/kosove/169229/…

Kastrati tregon për ofertën që ia kishte bërë Kroacia para se t’i bashkohej Kosovës koha.net/sport/169228/k…

Volkswagen Beetle RSI, më i shtrenjti i llojit të vetë koha.net/auto/169226/vo…

SHBA-ja ka hequr dorë nga përgjegjësia për marrëveshjen Kosovë-Serbi, thotë Serwer koha.net/arberi/169225/…

Reperi Gashi pjesë e albumit të këngëtarit të tij të preferuar koha.net/showbiz/169220…

I dështon magjia, 40-vjeçari mbytet në lumë koha.net/lemsh/169218/i…

Serwer: Thaçi e Vuçiqi, po e mashtrojnë njëri tjetrin koha.net/arberi/169217/…

Samsungu patenton telefonin me ekran të lakueshëm 3D koha.net/tech/169111/sa…

Opozita e kritikon Komunën në Gjilan se nuk po e shkëput kontratën me “Ecohigjienën”, kjo thotë se po e shqyrton koha.net/kosove/169197/…

Ahmeti: Dalladaku s’ka kontratë për shfrytëzim të spitalit, aty të bëhet Spitali i Prishtinës koha.net/arberi/169214/…

Veseli: Do të luftoj për ta çliruar Kosovën nga korrupsioni dhe abuzimet koha.net/arberi/169213/…

“FemArt” përmbyll edicionin e shtatë koha.net/kulture/169203…

Pronarëve të kioskave në Parkun e Sharrit u kërkohet t’i heqin ato, ose do të rrënohen koha.net/kosove/169195/…

Chelsea refuzon ofertat për Willianin koha.net/sport/169211/c…

Barcelona shkëmben Cillessenin me Neton koha.net/sport/169207/b…

Letra e Trumpit për Thaçin e Vuçiqin u shkrua në Prishtinë dhe Beograd koha.net/arberi/169205/…

Irani thotë se e ka seriozisht, pas 10 ditësh nis testet bërthamore koha.net/bote/169194/ir…

Argjentina nis hetimet për ndaljen totale të energjisë elektrike koha.net/bote/169192/ar…

Prishtina iu bashkua botës me festivalin “Metal United world II” koha.net/kulture/169202…

Mimoza Mustafa e Robert Berisha publikojnë “Krejt i boj” koha.net/showbiz/169201…

Zyrtarëve qeveritarë në Pakistan u dalin filtra të Facebookut në konferencë live koha.net/lemsh/169199/z…

Ahmeti tregon vijën e kuqe që ia tha Mustafës për rrëzimin e Qeverisë koha.net/arberi/169200/…

Parregullsitë me tekste shkollore e çojnë ministrin Bytyqi në raportim para deputetëve koha.net/arberi/169198/…

Octavian Ursu, imigranti që ka fituar zgjedhjet lokale në një qytet në Gjermani koha.net/bote/169191/oc…

Zyrtari i burgjeve i përfshirë në përleshjen në LDK suspendohet nga puna koha.net/arberi/169196/…

Ndahen Chris Martin dhe Dakota Johnson koha.net/showbiz/169146…

Sijarina, kampion i Kosovës në bilardo koha.net/sport/169193/s…

Bild publikon përgjime që implikojnë Edi Ramën në manipulim të votave në zgjedhjet e 2017-ës koha.net/arberi/169190/…

Kandidatët e Stambollit përplasen në debatin e parë pas 20 vjetësh koha.net/bote/169189/ka…

Apostolova e shqetësuar me emërimin e personave të caktuar në krye të ndërmarrjeve publike koha.net/arberi/169188/…

“Marshin e refuzimit” të shoqërisë civile e refuzoi PDK-ja, e pritën me mirësjellje partitë tjera koha.net/video/169186/m…

Haziri: LDK-ja s’pranon inicim të rrëzimit të Qeverisë me votat e Listës Serbe koha.net/arberi/169187/…

Huawei kërkon nga Verizoni më shumë se 1 miliard dollarë dëmshpërblim për shkeljen e 230 patentave koha.net/tech/169110/hu…

LDK-ja zgjedh përjashtimin e Borocit dhe Abrashit për të ulur tensionet në degën e “Ibrahim Rugovës” koha.net/arberi/169185/…

“Thaçi e Vuçiqi duan amnisti për krimet e luftës” koha.net/arberi/169184/…

Kryeziu: Partitë po duan që ta legjitimojnë pastrimin e parave të pista koha.net/arberi/169183/…

Sipas Scottit, të gjithë po humbin për shkak të ndalimit të negociatave koha.net/arberi/169181/…